MUDr. Magdaléna Šturalová | Praktický lékař

bg

Ke hřišti 100, 542 42 Pilníkov

Objednání On-Line

O nás

MUDr. Magdaléna Šturalová

Když jsem před několika lety dostudovala lékařskou fakultu v Plzni, byla jsem šťastná, že je konec dřiny a odříkání. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila , že jsem teprve na začátku. Po nástupu na interní oddělení jedné příhraniční nemocnice, jsem se musela naučit spustu věcí, které z knížek nevyčtete. Kolektiv lékařů a sester byl však přátelský a vždy jsem se mohla jít poradit s některý ze starších kolegů.

Vzhledem k šíři interního oboru a nedostatku lékařů nebyla práce na tomto oddělení jednoduchá. Pacienti se k nám dostávali s nejrůznějšími diagnozami, většinou ve velmi važném stavu. Navíc tady byly služby, které mnohdy trvaly celý víkend. V té době už jsem měla první dítě a téměř žádný čas na rodinu. Proto jsem se rozhodla své působení na interně, po několika letech, ukončit. Dodělala jsem si atestaci z praktického lékařství a nastoupila na obvod. Zde jsem však zjistila, že široký sortiment farmak udržuje chronicky nemocné pacienty sice bez příznaků, ale k výraznému zlepšení případně vyléčení nedochází.

Tehdy jsem si vzpoměla na svou prababičku, která mě jako dítě téměř denně hlídala. Znala každou bylinku v okolí , včetně čajů, mastí a tinktur, které z ní lze připravit. Když jsem se pak na procházce s mladším synem pořádně rozhlédla po louce, zjistila jsem , že dávno zapadlé znalosti začínají pomalu vyplouvat. Při pohledu na bylinky se mi začaly vybavovat jejich jména i nemoci, k jejichž léčbě se používají. Přesně tak, jak mi to babička jako dítěti vyprávěla. Díky tomu jsem se přihlásila do kurzu fytorerapie a pak už následovaly další kurzy z různých alternativních oborů. Tehdy se zrodil nápad otevřít centrum alternativní medicíny.

Vzdělání

– Všeobecně zaměřené gymnázium
– Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Plzni
– Interní kmen
– Atestace z všeobecného praktického lékařství

Absolvovala jsem:

– Kurz fytoterapie
– Kurz psychosomatiky
– Kurz hypnózy a sugesce
– Kraniosakrální terapie a psychologie čaker

Mgr. Jolana Hana Šturalová

Před pár lety mi bylo životem nabídnuto nahlédnout do světa uznávající především duchovní hodnoty člověka. Můj život byl do té doby založen na rozdávání lásky mezi mé, tehdy ještě malé děti. Později jsem zjistila, že můžu udělat nejen pro ně, ale i pro sebe a ostatní lidi v mém blízkém i širokém okolí mnohem hodnotnější věci, než doposud. S první přečtenou knihou o vnitřním žití každého z nás, jsem nabyla nečekané euforie a toužila jsem vědět stále víc.

Po nějaké době jsem začala dostávat odpovědi na své otázky pomocí výkladů z tarotových karet, které mi ukazovaly směr, kam se dále vydat. Brzy jsem se dostala k učení Reiki, které se stalo jedním z klíčových okamžiků mého života. Vše opět dostalo nový rozměr a já se začala cítit jako naprosto vyrovnaný člověk, který si více váží sám sebe a může předávat svou energii ostatním. Těmi byli na prvním místě mé děti a můj manžel. Ti se s tímto směrem dostali velmi rychle do souladu a dodnes používají svou energii. Učila jsem se pracovat s myslí, tělem a energiemi. Učila jsem se vnímat emoce a uklidnit mysl. Měnila jsem od základu svůj život krok za krokem. V jakémsi vnitřním přesvědčení, že bych se „profesně“ měla věnovat „zdraví“ a propojenosti těla a duše, jsem se rozhodla pro studium antropologie a zdravovědy na Pedagogické fakultě.

Veškeré mé vědění ze studií se propojilo s věděním životním o tibetských mísách, tarotu, Ajurvédské medicíně, masážích a různých metodách odbloků,. Děkuji za osobní přátelství a za řadu lidí, od kterých jsem měla šanci se toho hodně naučit. V současnosti se kromě poradenství věnuji pořádání kurzů a rozvoji lidí. Jsem terapeut, lektor a jedním slovem kněžka. Mé, dnes již dospělé děti, jsou pro mě tím nejsmysluplnějším, co mě zatím v životě potkalo. Vážím si toho, že si mě vybraly jako matku, a jsem vděčná za náš společný čas. Mého manžela považuji za svoji největší životní výhru a za jeden z hlavních důvodů, že jsem v hloubi duše opravdu šťastná. Mám ráda spolupráci a synergie, vážím si dobrých vztahů a mám obrovské štěstí na lidi, které v životě potkávám. I když je život občas složitý, náročný, bolestný a těžko k unesení, přesto mi připadá nádherný; miluji ho a snažím se ho žít, jak nejlépe umím. Vím, že cesta, kterou se ubírám, je správná.

Vzdělání

– Střední zdravotnická škola
– VŠ – pedagogická – antropologie, zdravotně – sociální obor

Prošla jsem mnoha kurzy i psychoterapeutickým výcvikem, některé z nich:

– Arteterapie – intuitivní kresba
– Mediace v umění
– Hlubinná psychoterapie – Andrej Dragomirecký, ČR
– Kraniosakrální terapie cestou hluboké relaxace
– Poradce Alternativní medicíny a výživy
– Ajurvéda – léčba, výživa, masáže
– Terapie tibetskými mísami
– Psychologie čaker
– Reiki – mistr Reiki
– Psychosomatika