MUDr. Magdaléna Šturalová | Praktický lékař

bg

Ke hřišti 100, 542 42 Pilníkov

Objednání On-Line

Terapeutická masáž tibetskými mísami

tibetské mísyTibetské mísy se využívají v léčitelství především k léčení, meditaci a k očistě prostor. Mísy jsou podle tradice vyrobeny ručně ze sedmi kovů, přesné poměry jednotlivých kovů v mísách se různí. Každý kov představuje astrologické působení jedné planety.

Zlato symbolizuje Slunce, stříbro Měsíc, rtuť Merkur, měď Venuši, železo Mars, cín Jupiter a olovo Saturn. Každý kov produkuje určitý zvuk, včetně harmonických tónů, je bohatý i na alikvotní tóny. Každá mísa je jedinečná nejen svým tvarem, velikostí, zdobením, ale i svým zvukem.

Frekvence tibetských mís odpovídá alfa vlnám v našem mozku a proto navozují pocit hlubokého uvolnění a otevření se.

Terapeutické využití tibetských mís

V energeticky narušeném místě, kde je tok životní energie oslaben, nebo naopak nakumulován, nemůže energie proudit plynule dál. Vzniká zde blok, který může způsobit zdravotní problém.

Při léčení tibetskými mísami se využívá harmonických zvuků a léčivých vibračních účinků mís k pročištění a obnově energetické rovnováhy těla – meridiánů. Vibrace mísy pomáhají energii navrátit do původních zdravých frekvencí a umožní jí opět plynule téct. Léčení a uvolnění funguje jak na fyzické, tak energetické a psychické úrovni těla.

Tibetská mísa slouží i jako diagnostický nástroj k rozpoznání energetických bloků. Nad místy, která jsou energeticky oslabena nebo zablokována, zní její zvuk výrazně jinak než u zdravých míst. Rozeznělá tibetská mísa se přikládá na nemocná místa klienta nebo těsně nad povrch těla v místech, kde došlo k narušení energetického toku nebo bloku v proudění energie. Vibrace tibetské mísy pomáhají uvolnit vzniklé bloky a obnovit energetickou rovnováhu člověka.