Detoxikační medicína
Detoxikace
Na úvod bych chtěla objasnit, co se zde vlastně skrývá pod pojmem detoxikace.

Detoxikací je zde myšlen souhrn postupů, jak naše tělo zbavit parazitů, virů, bakterií, plísní a hlavně toxických látek.
Již od narození se potýkáme se stále větším množstvím toxinů, aniž si to uvědomuje. Tyto toxiny se dostávají do našeho těla hlavně díky vzduchu, vodě a potravě. Následně se usazují v tlustém střevě, játrech a dalších vnitřních orgánech , kde pak způsobují různé choroby.
Pravidelně se staráme o čistotu svého příbytku i zevnějšku: uklízíme, dezinfikujeme, odstraňujeme nečistoty z těla, zubů a z vlasů. Zřejmě jste ale až dosud nepřemýšleli nad tím, jestli je Váš organismus čistý i zevnitř.
Nejdůležitější příznaky, podle kterých poznáte, že je pro Vás detoxikace nutná
- Kožní problémy
- Častá únava a slabost
- Opakující se bolesti hlavy
- Trávicí potíže
- Plynatost a nadýmání
- Hemeroidy
- Divertikulitida
- Chronická zácpa
- Reflux, pálení žáhy
- Syndrom dráždivého tračníku
- Zápach z úst
- Silně zapáchající stolice
- Dušnost
- Zácpa
- Infekce Candidy
Postup při detoxikaci
1. Správné stravování
Typická česká kuchyně je jistě velice chutná, ale vytváří v těle kyselinotvorné prostředí, a tak přispívá valnou měrou i ke vzniku zánětů v nejrůznějších částech lidského těla. Pokud toto špatné stravování trvá dlouho, resp. řadu let, nejspíš se budeme potýkat ve starším věku se zdravotními problémy z překyselení, tj. chronickou nemocí různého typu. A ještě dříve třeba s bolestmi kloubů a zažívacími problémy. Proto bude třeba, jako první krok při detoxikaci, vyřadit ze stravy cukr, lepek a mléčné výrobky.
2. Očista střev
Detoxikaci začínáme vždy od střev. V zaneřáděném střevě vznikají nebezpečné toxiny otravující tělo. Bez očisty střeva nemají další detoxikační postupy skoro žádný význam“.
Průměrný člověk dnes jí málo ovoce a zeleniny, málo cvičí, sedí několik hodin denně, jí hodně mléčných výrobků, bílého pečiva, uzenin, masa a sladkostí. Z těchto důvodů se na stěnách střeva usazují nánosy zbytků potravy, zahnívají tam a postupně ucpávají střeva. Toxické látky se dostávají do krevního oběhu a do jater, které musí čistit krev. Je prokázáno, že toto je jeden z hlavních faktorů rakoviny tlustého střeva, poruchy imunity, poruchy jater i ledvin.
3. Dysmikrobie
Žijeme v představě , že uvnitř lidského těla nejsou cizorodé mikroorganismy ( pokud nejsme zrovna nachlazení ) a paraziti jsou záležitostí pouze rozvojových zemí. Ve skutečnosti jsme jimi promořeni skrz na skrz. Přiživují se na našich tělech, ujídají nám jídlo, produkují odpad a otravují svými jedy naše tkáně.
Naši předkové toto věděli a měli pravidelné antiparazitální kůry. Mezi bylinky, které pomáhají v boji s dysmikrobií patří např. Hřebíčkový olej, extrakt z černého ořešáku, grepová semínka nebo česnek.
4. Očista kloubů
Očistu kloubů provádíme až po důkladné očistě střev. Tato procedura Vám pomůže zbavit se usazenin solí v kloubech, kloubní únavy a bolestí při změnách počasí.
5. Očista jater
Játra (hepar) jsou největší a nejdůležitější žlázou lidského těla, zajišťující čištění krve. Pokud játra špatně fungují, nemohou správně fungovat ani ostatní systémy. A do budoucna z toho vznikají různé choroby. Mezi byliny, které pomáhají detoxikaci jater patří např. červená řepa, plod růže šípkové, ostropestřec mariánský a smetánka lékařská.
6. Očista ledvin
Očista ledvin je velmi důležitá pro jejich správnou funkci. Špatné fungování je způsobené nedostatečným příjmem tekutin a neustálým přetěžováním. V důsledku toho vznikají např. ledvinové kameny a písek.
7. Očista lymfatických cév
Touto procedurou očistíme lymfatické cévy a lymfatické uzliny, které jsou nejdůležitější součástí v obranném systému organismu.
8. Očista cév
Krev je důležitý orgán, který transportuje po těle živiny, kyslík a jiné důležité látky. Krev prodí po celém těle v cévním systému. Důležité je, aby cévy měly dostatečný průsvit, neboť při poruše průchodnosti cév dochází odumření tkáně, k infarktům mozku, srdce, plic atd. Proto očistě cév musíme věnovat mimořádnou pozornost.
Všechny procedury musí být prováděny za sebou od bodu 1 až po bod 8. Důkladná očista předejde různým komplikacím a zmírní nebo vyřeší ty stávající.